Lidl Munster LGFA PPS Senior A
QF 1 ; Loreto Clonmel 4-11 Cl Choilm Ballincollig 3-05 on tue 10th Jan at 12 noon in Ballygiblin Gaa Denis Motherway
QF 2 ; John the Baptist 4-08 Pres Thurles 2-09 on 1st Dec in Cappamore Gaa Kevin O Brien
SF; St Mary’s Midleton v Loreto Clonmel Wed 26th Jan at 12 noon
SF; Cashel CS v John the Baptist on thur 19th Jan agree a venue and time
Final
All Ireland SF on or before Sat 18th March 2023
Lidl Munster LGFA PPS Senior B
QF 1 ; Cl Dun Iascaigh, v I S Killorglin, on thur 12th Jan at 11.30am in Mannix Cl ref John O Leary
QF 2 ; Sacred Heart Clonakilty v St Mary’s Mallow on Tue 17th jan in St Marys mallow at 11am
SF; Mercy Mounthawk Tralee v winner QF 1
SF; Loreto Fermoy v winner QF 2
Final
All Ireland SF on or before Sat 18th March 2023
Lidl Munster LGFA PPS Senior C Premier,
Play off 1; Skibbereen CS 8-12 Corcha Dhuibhne 1-06 on Mon 5th Dec in Barraduff John Purcell
Play Off 2 Mount Mercy Cork 5-15 Our Lady’s Templemore 5-05 on Thur 5th Jan Mannix Cl Charleville 11.30am referee John O Leary
QF 1; Cl Muire Ennis 6-11 Pres Milltown 3-07 on 21st Dec Mannix College Mike Flannery
QF 2; Coachford CC v St Al’s Carrigtwohill Fri 13th Jan at 11am Donoughmore Gaa Michael Kelleher
QF 3; Skibbereen CS 8-11 Ursuline Thurles 5-03 on Wed 14th Dec 4G Pairc Ui Caomh Kevin Joyce
QF 4; St Annes 3-11 Mount Mercy Cork 3-06 on 10th Jan in Kildorrery Gaa ref Johnny O Connell
SF; QF 1; Cl Muire Ennis v QF 2 winner provisional on wed 25th Jan 11.30 in Mannix Cl Charleville
SF; QF 3; Skibbereen CS v St Annes Tipp
Final;
All Ireland SF on or before 18th March 2023
Lidl Munster LGFA PPS Senior CM Grade D,
QF on or before 13th Jan
QF 1;, Scoil Mhuire Ennistymon v Ard Scoil na Deise Dungarvan, on thur 12th Jan at 12 noon UL Tom McGlinchey
QF 2; SMI Newcastlewest 9-12 Col Pobail Bheanntraí 2-03 on 10th Jan in Bishopstown Astro pitch Michael Kelleher
QF 3; Col Toirbthe Bandon v STN Doon
QF 4; St Declans Kilmacthomas v Hazelwood College on Fri 13th Jan 11.30 in Ballygiblin Denis Motherway
SF on or before 27th Jan
SF; QF 1; v QF 2; SMI Newcastlewest
SF; QF 3; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Senior D1 Grade E,
QF 1;. Col Gobnatan, Ballyvourney v Castleisland CC, on Fri 20th Jan at 12 noon Barraduff tbc
QF 2; Pres Michelstown, v St Flannans on Fri 20th Jan Cappamore tbc
QF 3; Scoil Pol Kilfinnane v Blarney SMGS / Scoil Pobail Beara on 12th dec
QF 4; Kilrush CS v Cl an Chraoibhin Fermoy
SF on or before 27th Jan
SF; QF 1; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Senior D2 Grade F, Cup
QF on or before 13th Jan 2023
QF 1; Pres Ballingarry v MI Lisdoonvarna thur 12th Jan at 11.45 in Seanchoill 3G Mike Flannery
QF 2; St. Ailbe’s Tipp, v St Caimins cancelled on Thur 12th Jan 11.30 in Cappamore Daniel O Donnell
QF 3; Col Mhuire Askeaton v Col Buttevant on Mon 16th Jan in Mannix College at 11.30am ref Mike Flannery
QF 4; Mount St Micheal`s top group 5 Ballincollig CS /Davis College on thur 12th Jan at 12
Sf played by 27th jan
SF; QF 1; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4
Final
Lidl Munster LGFA PPS Senior D2 Grade F, Plate
QF 1; Col Trocaire Rathkeale,/ Causeway Comp v St Josephs Borrisaleigh,/St Marys Newport
QF 2; Scoil-Ruain v Salesian Pallaskenry / Cl Iosef Kilmallock.
QF 3; loser Davis College / Ballincollig CS v MIC Dunmanway or Cl Mhuire AG,
QF 4; Ursline Blackrock/ Carrignavar on 12th Jan v Ard Scoil na Mara Tramore
SF; QF 1; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Senior E Grade G, Cup
QF to be played by 20th Jan
QF 1; Meanscoil Rinn v St Colmans Midelton on Mon 16th Jan at 12 in St Colmans sch pitch Barry Day
QF 2; Cl Fionchua Mitcheletown v Comeragh Co on Mon 16th jan at 12 noon in Moyle Rovers Billy Cummins
QF 3; Col Daibheid Cork v Gael Col Charraig Ui Leighn
QF 4; St Patrick Shannon 8-04 GaeL Scoil Lumnigh 5-10 on 10th Jan Wolfe Tones Shannon ref Michael Fitzgerald
SF; QF 1; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4; ; St Patrick Shannon
Final;
Lidl Munster LGFA PPS Senior E Grade G, plate
QF1 Ennistymon Voc 1-03 St Josephs Ballybunnion 11-10 on 10th Jan 11,30 in Seanchoill 3G Mike Flannery
QF 2; Cl Cluain Clonmel v Pres Waterford on tue 24th Jan
QF 3; St Aidans Cork v Carrigtwohill CC / Cl Mhuire Cobh
QF 4; Edmund Rice Carrigaline v St Brogans Bandon
SF; QF 1 St Josephs Ballybunnion ; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4;
Final;
Lidl Munster LGFA PPS Junior Competitions 2022-23
Lidl Munster LGFA PPS Junior A,
Play Off ; Cashel CS, 0-19 John the Baptist 1-08 on 6th Dec in Solohead Tom McGlinchey
QF to be played by 13th December
QF 1; IS Killorglin 2-08 Pres Thurles 3-04 on 10th Jan Mick Neville Park Rathkeale ref Seamus Mulvihill
QF 2; St Agustines 6-14 Cashel CS, 0-08 on wed 14th dec Moyle Rovers Billy Cummins
QF 3; St Brigids Killarney 13-12 Loreto Fermoy 1-03 on 7th Dec in Fermoy Johnny O Connell
QF 4; St Mary`Midelton 0-09 Loreto Clonmel 0-06 in Kilgobnet on wed 14th Dec Gavin Whelan
SF; QF 1 IS Killorglin; v QF 2; St Agustines
SF; St Brigids Killarney; v St Mary`Midelton on Thur 19th at 12 in Banteer.
Final on or before 4th 5th February
All Ireland SF on or before 10th March 2023
Lidl Munster LGFA PPS Junior B.
QF 1; Mercy Mounthawk Tralee, v Col Dun Iascaigh on Fri 13th Jan at 12 noon Mick Neville Park Rathkeale Ref Mike Flannery
QF 2; Col na Sceilge 5-05 Ursline Thurles 6-23 on Wed 7th Dec in Mick Neville Park Kevin O Brien
SF; Our Lady’s Templmore V winner QF1;
SF; Skibbereen CS. v Ursline Thurles on Friday 13th jan at 11.am in Bishopstown Astro Maurice Mulcahy
Final on or before 4th 5th February
All Ireland SF on or before 10th March 2023
Lidl Munster LGFA PPS Junior C Cup,
QF 1; St Annes Tipp 5-06 Blackwater CC 2-09 on Fri 6th Jan at 12 in Ballygiblin ref Denis Motherway
QF 2; Pres Milltown 2-13 Kilrush CS 2-11 on 5th Dec in Asketon Seamus Mulvihill
QF 3; Sacred Heart Clonakilty v Cl Choilm need to be played by Fri 20th Jan
QF 4; Col Ide & Iosef Abbeyfeale 4-07 Coachford 3-07 on 11th. Jan in Banteer Astro John Hartnett
SF; QF 1 St Annnes Tipp v Pres Milltown on Tue 24th Jan at 12 in Mick Neville Park Rathkeale tbc
SF; QF 3 Col Ide & Iosef Abbeyfeale v QF 4; week 23rd Jan
Final;
Final on or before 4th 5th February
All Ireland SF on or before 10th March 2023
Lidl Munster LGFA PPS Junior C Plate,
QF played by 20th Jan contacts to be sent after 6th Dec
QF 1; Scoil Mhuire Carrick v Colaiste Muire Ennis on 19th jan in Bansha
QF 2; St Declans Kilmacthomas v Mount Mercy Cork on 19th jan
QF 3; Pobalscoil Inbhear Sc Kenmare v Cl Treasa Kanturk on thur 19th Jan posponed
QF 4; Kinsale CS v Gr 4 St Marys Macroom /Christ the King
SF; played by 3rd Feb QF 1; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Junior D Cup,
QF 1; Tarbert Comp 5-12 Dun Iscaigh 2 4-07 on 9th jan in Seanchoill 3G Tom McGlinchey
QF 2; Hazelwood v Scoil Mhuire, Ennistymon on thur 19th Jan in St Patricks tbc
QF 3; Loreto Fermoy 2 v .St Angelas Cork on Mon 16th cancel to week
QF 4; Pres Mitchelestown v Skibbereen 2. Mon 16th Jan at 10.30 Ahoihill Gaa tbc John Desmond
SF played by 27th jan
SF; QF 1 Tarbert Comp ; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Junior D Plate,
2nd placed team to QF Plate played by 20th Jan
QF 1; St Josephs Kilkee v SMI Newcastlewest on Mon 16th at 11.30 in Lees Rd Ennis
QF 2; JTB 2 v IS Killorglin 2 on Fri 20th Jan at 11.30
QF 3; Regina Mundi, / SMGS Blarney v Col na Toirbthe Bandon
QF 4; Ard Scoil na Mara Tramore v , Col Chroi Naofa Carrignavar.
SF; QF 1; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Junior E Cup,
QF 1; Cl an Trocare Rathkeale v Pres Ballingarry thur 19th Jan at 11.30am Borrisoleigh Rory Kennedy
QF 2; Kildysart CC 5-08 Crescent College 4-06 on 9th Jan in Lees Road Ennis ref Kevin Walsh
QF 3; Scoil Phobail Beara v Col Gobnatan Ballyvourney,
QF 4; Cl Ioseaf Kilmallock v St Ailbes Tipp
F; QF 1; v QF 2; Kildysart CC
SF; QF 3; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Junior E Plate,
2nd placed team to QF Plate played by 20th Jan
QF 1; Salesian Pallaskenry v Kilmichil CC
QF 2; Cl Mhuire Asketon v M I Lisdoonvarna on wed 18th Jan at 11.30 Lees Road Ennis
QF 3; MIC Dunmanway v 2nd gr 2 Gael Colaiste Mhuire AG / Ballincollig CS
QF 4; CPN Mhuire Buttevant v Laurel Hill Colaiste, / Mungret CC
SF;
SF;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Junior F Cup,
QF played by 20th Jan
QF 1; Meanscoil Rinn v St Peters Passage
QF 2; Blackwater CS 2 v Cl Fionchua Mitchelestown on thur 12th Jan 11.30 Mitchelestown Denis Motherway
QF 3; St Marys Newport 5-04 St Josephs Ballybunnion 2-05, 9th Jan Mick Neville Pk Seamus Mulvihill
QF 4; Gaelcholaiste Chiarrai v St Brogans Bandon
SF; QF 1; v QF 2;
SF; QF 3 St Marys Newport; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Junior F Plate,
QF 1; Castleisland CC v Laurel Hill
QF 2; St Josephs Borrisaleigh v Our ladys Templemore 2 on Mon 16th Jan at 1pm in Borriseleigh
QF 3; Cl Chiarain Croom v Sc Pol Kilfinnane 2 on thur 12th Jan at 11am
QF 4; Ursuline Blackrock, /Sc Mhuire Ballingeary v Sc Mhuire Cobh
SF; QF 1; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Junior G Cup,
QF 1, Mayfield CC v Gael Col Carrigaline
QF 2; Carrigtwohill CC v Col Daibheid Cork
QF 3; Comeragh College v Gaelcolaiste Lumnigh on thur 12th Jan at 12 noon Solohead
QF 4; ; St Patricks Comp v Mean Scoil Nua Castlegregory on 16th Jan at 11.30 am in Rathkeale
SF played by 3rd Feb
SF; QF 1; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4;
Final
Lidl Munster LGFA PPS Junior G Plate,
QF Plate played by 20th Jan
QF 1; St Aidans /Cl Eamann Ris Deerpark V St. Colman’s Midelton / Edmund Rice Col Carrigaline
Please arrange these games for early January
QF 2; Waterpark College Waterford v Pres Waterford
QF 3; Newport College v Killorgiin CC, on thur 19th Jan at 11am in 3G astro Mick Neville Park
QF 4; St Josephs Tulla, v Killarney CC,
SF; QF 1; v QF 2;
SF; QF 3; v QF 4;
Final